Katce září oči štěstím, dostala dopis s fotografií pana prezidenta

Kateřině Nedbalové, která navštěvuje Centrum denních služeb Galerie Duhovka se splnil velký sen ve chvíli, kdy už měla jen malou naději, že se její přání vyplní. Katka hrdě drží fotografii pana prezidenta Petra Pavla s osobním přáním. Čím si to Katka zasloužila? Katka poslala panu prezidentovi jeho namalovaný portrét a doufala v jeho návštěvu v  Duhovce. Obraz nakonec odešel poštou, ale příběh obrazu pro pana prezidenta má pokračování a krásný konec…věřte i vy ve šťastné konce a radujte se s Katkou.

Katka po prezidentských volbách v roce 2023 namalovala portrét našeho nového prezidenta pana Petra Pavla. Inspirovaly ji přípravy na volby i debaty o vzhledu budoucí poštovní známky s portrétem prezidenta. Celý příběh a to, jak Katku asistentky CDS podpořily, aby si svůj sen uskutečnila, jsme vám už před časem popsali v tomto článku. Katka chtěla předat obraz panu prezidentovi osobně a ukázat mu Centrum denních služeb, ve kterém ona i ostatní klienti tvoří krásné obrazy a získávají nové dovednosti potřebné pro každodenní život. Ale protože dlouho nepřicházela odpověď, rozhodla se odeslat portrét do prezidentské kanceláře na Pražský hrad.

Příběh zná samozřejmě celá Společnost DUHA, ale nejvíce jej s Katkou prožívají její asistentky v CDS – Markéta, Aneta a Ajshe. Ty nevěřily svým očím, když jednoho krásného dne zazvonil u dveří pošťák s dopisem pro Kateřinu.

A takto asistentky popsaly toto takřka pohádkové uzavření příběhu Katky a obrazu pro pana prezidenta: Uběhl nějaký čas a když jsme si již myslely, že nebyl portrét doručen svému adresátovi, nastalo milé překvapení. V prvním červnovém týdnu zazvonil na dveře Duhovky kurýr s obálkou, která byla adresována přímo pro naši klientku Kateřinu Nedbalovou. Obálka byla doručena v pátek, v odpoledních hodinách, kdy už klienti byli doma. Bylo jisté, že obálku si bude Katka otevírat až následující týden. Obálku jsme Katce slavnostně a s velkým napětím předaly v úterý ráno během společné porady. Všichni klienti seděli a se zatajeným dechem pozorovali Katku, jak otevírá obálku. Když Katka vyndala z obálky fotografii pana prezidenta s vlastnoručním osobním věnováním a poděkováním, bylo na ní vidět obrovské dojetí a všichni klienti jí tleskali radostí. Někteří neskrývali slzy dojetí. Pro Katku to byl velmi krásný a silný okamžik. Jsme velmi rády, že se spolu s vámi můžeme o tyto dojemné momenty, které jsme zachytily na fotografiích, podělit, uzavírají asistentky z týmu CDS Galerie Duhovka.

„Vážený pane prezidente, jmenuju se Katka Nedbalová, jsem z Prahy. Chodím do společnosti Duha, kde maluju obrazy. Protože jsem ráda, že jste náš prezident, namalovala jsem Váš portrét. Moc ráda bych Vám ho darovala a předala v Galerii Duhovka. Měla bych velkou radost.“

Centrum denních služeb Společnosti DUHA je tu pro dospělé lidi s mentálním znevýhodněním a podporuje je i v jejich smělých přáních. Jsme moc rádi, že máme odvážné klienty i asistenty. Katka se naučila, že je dobré si svoje sny a přání plnit a pokud to nezvládne sama, tak je důležité si umět říct o podporu. A to všechno se v tomto příběhu podařilo. Dobrá práce všech!

Děkujeme panu prezidentovi Petru Pavlovi a také Katce, která tento odvážný plán sama vymyslela.

Margita Losová,
manažerka pro rozvoj organizace a PR, péče o dárce
ve spolupráci s týmem asistentek CDS