Standa z Duhové prádelny získal titul Zaměstnanec roku 2023

Stanislav Urban uspěl v soutěži Zaměstnanec roku pořádané Nadačním fondem pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP), do které zaměstnavatelé nominují své kolegy, kteří mají zdravotní znevýhodnění či postižení. Se svojí nominací se zapojuje každoročně i naše sociální firma Duhová prádelna. A teď už víme, že spolu se Standou se můžeme radovat z úspěchu.

Slavnostní předávání ocenění Zaměstnanec roku 2023 proběhlo ve středu 22. května 2024 na pražské Staroměstské radnici v Brožíkově sále. Nádherné odpoledne si Standa užil se svými vedoucími Monikou Herdovou a Kateřinou Leponi. Všichni v Duhové prádelně jsme přesvědčeni, že ocenění Standovi právem náleží a jsme na něj pyšní, shodují se obě vedoucí. „Standy nominace je pro mě velice důležitá, protože jsme mohli i takto ocenit jeho pracovitost. Za svoji práci si nominaci zaslouží. Vážím si jeho píle v práci, ale i energie, se kterou se stará o rodinu. A velkým vítězstvím pro mě je to, že je v prádelně Standa už tolik let, že má svoji práci rád, stejně jako mnozí další zaměstnanci,“ dodává vedoucí Duhové prádelny Monika Herdová.

Standa reprezentoval Duhovou prádelnu skvěle – seznamte se s ním

Stanislav Urban pracuje v Duhové prádelně již 5 let. Je velmi elegantní, pracovitý a zodpovědný. Jeho hlavní činností je práce u mandlu. Svou práci vykonává s láskou, protože, jak tvrdí, práce je pro něj koníček. Má velmi rád vůni vypraného prádla. Už když přišel poprvé do práce, byl nadšený. Za dobu, kterou již v prádelně pracuje, prokázal svoji neuvěřitelnou zručnost, vysoké pracovní tempo a věrnost svému oboru. Je vždy ochotný vzít jakoukoli směnu, pomoci, když je potřeba. Prádlo, které vymandluje, je profesionálně vyžehlené a úhledné. Ocenění si zaslouží za svoji spolehlivost, stálost, věrnost a lásku k voňavému prádlu. „Duhová prádelna je na Standu, jako zaměstnance prádelny, velmi pyšná a váží si jeho nadšení a pracovitosti,“ dodává jednatelka firmy Eva Brožová.

Standa pracuje v prádelně na celý úvazek, je starostlivým otcem a vychovává šest dětí. Jeho život nebyl vždy jednoduchý. Ve 24 letech přežil pád ze sedmi metrů, prodělal mnoho operací a znovu se narodil. Jeho velkým přáním bylo založit rodinu; vychovává se svou nevidomou ženou šest dětí. Překonal rakovinu, starost o rodinu jej motivuje a drží nad vodou. Jeho koníčkem jsou šachy, rodina a voňavé prádlo. O Standovi si můžete přečíst celý článek „Musím to zvládnout! Musím se postarat o děti!“, ve kterém se o životě Standy a jeho vztahu k práci rozepsala Eva Brožová.

Soutěž Zaměstnanec roku snižuje míru předsudků u zaměstnavatelů i široké veřejnosti ve vztahu k pracovním možnostem a schopnostem OZP. A my věříme, že sociální firma Duhová prádelna, která je na trhu už od roku 2012 a zaměstnává lidi se znevýhodněním, je důkazem toho, že lidé s různým znevýhodněním mohou odvádět kvalitní práci.

Vážíme si práce Standy, pro Duhovou prádelnu je nesmírně cennou posilou, stejně jako další zaměstnanci. Těšíme se na další ročník.

Chcete podpořit další lidi jako je Standa, a kteří se i přes úskalí v životě nevzdávají a usilovně se snaží svojí životní cestu naplnit i v práci?

Nejlepší cestou je zadat Duhové prádelně zakázku jako firma nebo jako jednotlivec vyzkoušet, že je fajn si nechat v Duhové prádelně vyprat velké prádlo nebo dokonale vyžehlit košile. Navštivte stránky Duhové prádelny a obraťte se přímo na vedoucí.

Podpoříte Standu a další zaměstnance Duhové prádelny. Děkujeme.

Margita Losová
manažerka pro rozvoj organizace a PR, péče o dárce