Katka namalovala obraz pro pana prezidenta

Splnila si tak svůj sen, a my jsme ji rádi podpořili.

Kateřina Nedbalová je již mnoho let autorkou obrazů, které představujeme v rámci charitativního projektu Novoročenky pomáhají. A je opravdu skvělou malířkou, její obrazy nás i dárce Společnosti DUHA těší již mnoho let.

Není tedy divu, že právě Katka přišla s nápadem nakreslit portrét našeho pana prezidenta. Inspirovaly ji debaty o vzhledu budoucí poštovní známky s portrétem prezidenta Petra Pavla. Naši klienti se o dění ve společnosti zajímají, a nad kávičkou o důležitých věcech, které ovlivňují životy nás všech, debatují.

 Z jedné takové debaty se zrodil ambiciózní nápad, předat obraz, který Katka namaluje, přímo do rukou pana prezidenta.

Katku v jejím rozhodnutí podpořily asistentky Centra denních služeb Galerie Duhovka. Proč nemít smělá přání a nezkusit si je splnit? Asistentky byly po celou dobu Katce oporou.

Katka namalovala portrét na plátno, my si myslíme, že velice trefně. Povedla se jí i oblíbená košile pana prezidenta. Připravila osobní dopis s pozváním do CDS Galerie Duhovka, a ten jsme spolu s fotografií obrazu i autorky odeslali do Kanceláře prezidenta republiky. V koutku duše jsme všichni, i Katka, tušili a chápali, že program pana prezidenta je přeplněný a nebudeme pravděpodobně chystat návštěvu a pohoštění.

Nevadí, Katka měla v záloze variantu odeslání obrazu poštou. A na to jsme se náležitě připravili a vše zdokumentovali. Katka obraz balila s pomocí asistentky a nálada u toho byla rozhodně dobrá, vždyť se jí plnil její velký sen. Adresa byla napsaná Katčinou rukou s velkou pečlivostí.

A nakonec i výprava na poštu a čekání bylo fajn. Krásně jsme si spolu popovídaly. Katka mi prozradila, že jí čeká pestrá dovolená s rodinou a dozvěděla jsem se také, že její oblíbenou činností je péče o rodinnou zahrádku, na které to právě teď bují a kvete. A že Katka má ráda přírodu, procházky a houbaření.

Moc si teď všichni přejeme, aby obraz našel svého adresáta.

Rádi pomáháme našim klientům zhmotňovat jejich přání. A tento zapadl krásně i do aktivit v CDS Galerie Duhovka, protože v něm jsou rádi kreativní.

A tady máte pár fotografií z naší pouti s obrazem pana prezidenta Petra Pavla.

 

Margita Losová
manažerka pro rozvoj organizace a PR, péče o dárce