Zveme vás na výstavu obrazů našich klientů

 25.10-29.10. 2023 na Novoměstské radnici

 

Jedinečná příležitost prohlédnout si obrazy namalované klienty Společnosti DUHA pro projekt Novoročenky pomáhají na vlastní oči. Díky podpoře Městské části Praha 2 je můžete vidět v Recepčních salóncích Novoměstské radnice Praha. Vydejte se na výstavu s celou rodinou, obrazy se budou líbit určitě všem. Každý autor volí vlastní témata podle toho, co má rád a podle svojí fantazie. Přijďte se přesvědčit, jak pestrý je svět dospělých lidí s mentálním znevýhodněním.

 

Nenechte se zmýlit tím, že obrazy jsou součástí charitativního projektu Novoročenky pomáhají. Určitě neuvidíte na obrazech pouze ohňostroje, prskavky nebo vánoční stromky. Naši autoři, kteří malují v Centrech denních služeb s podporou asistentů, se tématy příliš svazovat nenechají. A to je dobře. Malují to, čím se inspirují v reálném světě nebo, jak již bylo řečeno, malují to, co mají rádi nejvíce.

Za 11 let projektu se našlo už více než 100 dárců, kteří si vybrali obrazy s různorodou tématikou a rozeslali do světa z nich vytvořené opravdu jedinečné novoročenky.

 

A ty pomáhají, protože každý dárce věnuje v rámci tohoto projektu Společnosti DUHA finanční dar. Novoročenka pak putuje do světa se jménem autora i Společnosti DUHA. A tak dál podává svědectví o pestrém světě dospělých lidí s mentálním znevýhodněním.

 

Vstup na výstavu je volný, od středy do neděle, vždy od 10 do 18 hodin. Vystoupejte schody do 1. patra k Recepčním salónkům Novoměstské radnice. Tam na vás budou čekat obrazy 20 autorů, dospělých lidí s mentálním znevýhodněním. Jsou zvědaví, jestli se vám jejich obrazy budou líbit.

 

Na výstavě jim můžete zanechat vzkaz v Knize pozdravů autorům Společnosti DUHA.

 

V rámci projektu Novoročenky pomáhají můžete podpořit autory obrazů i všechny klienty Společnosti DUHA, začněte třeba právě návštěvou výstavy.

Děkujeme.

 

Jak projekt funguje?

 

Každý dárce si vybere jeden obraz a z něj pro něj vytvoříme novoročenku, která spolu s osobním přáním dárce vhodně doplní obraz namalovaný autorem ze Společnosti DUHA. Obrazy jsme pro vás seřadili v přehledném katalogu na novém webu projektu novorocenky-pomahaji.cz

 

Vy je ale pár dní můžete vidět na vlastní oči. Nenechte si tuto příležitost ujít.

 

Patronem projektu se v letošním roce stal Milan Cais, vizuální umělec a hudebník.

„Vizuální tvorba je o uvnitřnění. Je to pro mě zvláštní a svým způsobem i posvátný moment, kdy se cítím radostně. Jsou i okamžiky, kdy vnímám až terapeutický efekt. Čas jakoby plyne jinak. Společnost DUHA se pokouší, mimo jiné i díky vizuální tvorbě svých klientů, propojit pomyslným velkým duhovým obloukem vnější a vnitřní světy, a to je mi sympatické.“

 

Ambasadorkami jsou dlouholeté dárkyně projektu, PaedDr. Pavla Žákovská a Ing. Lenka Včeláková.

„Každý máme nějaké specifické dary a k tomu ještě jeden, který máme úplně všichni – dar darovat. Projekt „Novoročenky pomáhají“ rozdává radost již více než deset let. Propojuje dar klientů DUHY výtvarným způsobem ztvárnit své vidění světa, s darem možnosti pro firmy i jednotlivce přispět a podpořit finančně dobrou věc – fungování této neziskové organizace.“ Pavla Žákovská (PCC koučka, mentorka a lektorka VDS Training & Development)

 

„Jsou to lidé jako my, a snaží se žít život jako my. Ale potřebují pomoc a DUHA jim pomáhá. Každý z nás se ve svém životě potýká s řadou výzev. To, jak úspěšně je dokážeme zvládat, do značné míry určuje kvalitu našeho života. Lidé, pohybující se okolo Společnosti DUHA, ale i její klienti jsou pro mě, v tomto ohledu, velkou inspirací pro můj vlastní život. Nejen proto jsem ráda, že je můžeme podpořit.“
Ing. Lenka Včeláková, místopředseda představenstva, TRANSPORTSERVIS a.s.

 

 

Moc si přejeme my i klienti, aby projekt našel mnoho dárců, aby se obrazy líbily a aby projekt naplnil svůj nekonečný cíl – podporovat neustále Společnost DUHA, jak říká jedna z našich klientek „aby tady DUHA stále byla“.

 

Margita Losová
manažerka rozvoje organizace a PR, péče o dárce