Zuzka z Duhové prádelny se stala Zaměstnankyní roku

V soutěži Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) uspěla zaměstnankyně naší sociální firmy Duhová prádelna, Zuzka Mikulcová. Gratulujeme!

Předávání ocenění proběhlo 17. května 2023 v Brožíkově sále na Staroměstské radnici. Slavnostní večer s kulturním programem, představením všech finalistů, převzetím květin a dárků, si Zuzka i další finalisté se zdravotním postižením a hosté užili. Zuzka si ocenění rozhodně zaslouží. V sociální firmě Duhová prádelna, jejíž založení iniciovala Společnost DUHA, je Zuzka od jejího založení.

„Když jsme zakládali před 11 lety Duhovou prádelnu, nikoho z nás by nenapadlo, že budeme mít zaměstnance, kteří zde budou pracovat po celou dobu. Tedy 11 let!!! Zuzka je jednou z nich. Předpoklad, že zaměstnanci sociálních podniků nevydrží dlouho v zaměstnanecké poměru se nevyplnil. Právě Zuzka je velmi věrná a na svém místě spokojená. Vážím si ji za její výdrž, trpělivost a ochotu na sobě pracovat. Je s ní legrace, má smysl pro humor, ráda se směje a poslední dobou si i ráda povídá,“ říká Eva Brožová, jednatelka a manažerka Duhové prádelny.

Zuzka byla ve slavnostní večer opravdu plná úsměvů a na otázky moderátora večera odpovídala s lehkostí. A tak teď díky tomu víme, že mandl „je taková velká žehlička“, jak říká Zuzka. Zuzka má smysl pro humor. Její doménou je v Duhové prádelně právě zmíněné mandlování.

Zuzka práci, u které hodně stojí, vyvažuje dlouhými procházkami. Přírodu miluje. O Zuzce se můžete víc dozvědět v publikaci Eldorádo, cesta ke svobodnému životu, kterou jsme vydali v roce 2022 ke 30 rokům od založení Společnosti DUHA. V publikaci nemohl chybět příběh sociální firmy Duhová prádelna, která oslavila výročí 10 let od svého založení ve stejném roce.

Zuzku chválí i vedoucí prádelny, Monika Herdová: „Zuzka je pracovitá a pečlivá a naše věrná zaměstnankyně, můžu se na ní spolehnout. K ocenění jí moc gratuluji.“

11. ročník soutěže NFOZP Zaměstnanec roku je pořádán ve spolupráci s Hospodářskou komorou hlavního města Prahy. Zaměstnance delegují zaměstnavatelé nebo kolegové ve firmách, kde osoby se zdravotním postižením pracují. Cílem soutěže je ukázat, že i zaměstnanci se znevýhodněním mohou být plnohodnotným kolegou.

A to Zuzka rozhodně je! Přejeme jí hodně radosti v pracovním i osobním životě.

Za Společnost DUHA

Margita Losová
manažerka rozvoje organizace a PR, péče o dárce