V CDS Galerie Duhovka vyrobili trička pro děti ze školky

Zakázka, která pomáhá a dělá radost na všech stranách.

Krásná spolupráce vznikla mezi Centrem denních služeb Společnosti DUHA a Mateřskou školkou Krynická v Praze 8. Tomu se dá říkat vysněná zakázka. Nejenom proto, že přinesla naší organizaci potřebné finance, ale dostalo se nám i krásného přijetí přímo ve školce. Předávání triček bylo opravdu slavnostní, posuďte sami.

Trička, určená pro tři třídy předškoláků vznikala na sítotisku, se kterým pracují klienti CDS Galerie Duhovka v rámci tzv. Manufaktury. Cesta od návrhu jednotlivých obrázků, které namalovali klienti Galerie Duhovka podle školkou dodaných předloh, až k závěrečným výrobkům, tedy 65 tričkům, trvala více než měsíc. A klienti s podporou asistentů museli opravdu „máknout“. Naštěstí jsou v CDS šikovní klienti, kteří už se sítotiskem nějakou chvilku pracují. Pod jejich rukama vznikají například tašky se sítotiskovými obrázky.

Ale vraťme se k té nádherné slávě…… A tak se díky klientům CDS Galerie Duhovka po zahradě mateřské školky rozběhly děti v růžových a bleděmodrých tričkách s obrázkem zvířátka, jehož název nesla příslušná třída. Trička se povedla a dětem opravdu slušela. Že se jim líbí, jsme si samozřejmě ověřili přímo u dětí.

Manufaktura v CDS Galerie Duhovka je vlastně bezpečné místo, kde se klienti učí různorodým činnostem a získávají tak pracovní dovednosti. Učí se, že práci je třeba věnovat určitá energie, vyhrazený čas a potřebná koncentrace. A samozřejmě je třeba se konkrétní činnost dobře naučit. Mnoho výrobků pak jde přímo na e-shop Společnosti DUHA a celý zisk z něj se vrací do jejího rozvoje.

A to nejkrásnější nás čekalo při slavnostním předávání předškolákům – Tygříci, Medvídci i Pejsci si pro náš připravily vystoupení, básničky, písničky a desítky obrázků s DUHOU, které teď zdobí naše Centrum denních služeb. Děti byly spontánní a velice milé. A naše dvě klientky Hanka a Jana, které reprezentovaly tým Galerie Duhovka i pan Tomáš, který zajistil dopravu triček i obou dam, si to užili.

A během vystoupení ukápla i nějaká ta slzička, děti nás zkrátka „dostaly“.

Bylo i pohoštění, povídání s paní učitelkami a ředitelkou Janou Bernasovou. Paní ředitelce a celému týmu MŠ Krynická děkujeme za přípravu slavnostního dopoledne. Prohlédli jsme si školku a slíbili si, že spolupráci určitě rozvineme.

Nezvládneme vyrobit tisíce triček, ale při dobrém naplánování můžeme za rok zase udělat radost dalším předškolákům.

Těm letošním přejeme krásný vstup do první třídy, třeba i v tričkách, která jim mají připomínat krásné roky ve školce.

Podívejte se na naší fotogalerii a posuďte sami, jaká byla v MŠ Krynická atmosféra.

Za celou Společnost DUHA děkuje

Margita Losová
manažerka rozvoje organizace a PR, péče o dárce