Slavíme světový den umění a jak? Malujeme další obrazy pro projekt Novoročenky pomáhají.

Od roku 2012 se každoročně slaví Světový den umění, a to na počest narození Leonarda da Vinciho. A slavíme jej i my.

Je mnoho oblastí umění, divadlo, hudba, psaní básní… My ve Společnosti DUHA jsme spolu s našimi klienty vsadili na malování. Našim klientům malování obrazů dělá dobře. Vládne při něm pohoda, někdy je při něm legrace. Někdo potřebuje pro inspiraci předlohu, ale jeho obraz pak má přesto nezaměnitelné a originální kouzlo, které do něj vtiskne konkrétní autor – umělec a klient Společnosti DUHA, na kterého jsme patřičně pyšní.

Den plný kreativity.
Malování přináší radost.

Obrazy našich klientů si už 11 let mohou dárci a podporovatelé Společnosti DUHA vybírat v projektu Novoročenky, které pomáhají. Jde o unikátní fundraisingový projekt, který pomáhá rozvoji Společnosti DUHA.

V srpnu 2023 jej představíme v novém hávu – chystáme nové webové stránky. Na nich se seznámíte s autory a snadněji si vyberete obraz svého srdce v přehledném katalogu. Z obrazu vám můžeme vytvořit i novoročenku pro mailing nebo zajistíme tisk. A vy tak pošlete umělecká díla našich klientů do světa. To jim, jako všem umělcům světa, udělá radost.

Ve Společnosti DUHA maluje přibližně 20 klientů, rádi vás se všemi brzy seznámíme. Náš sklad se zatím plní obrazy, do kterých klienti Společnosti DUHA vkládají svoji energii a unikátní pohled na svět.

My vás na vernisáž a výstavu pozveme až po prázdninách, tak oslavte Světový den umění s námi alespoň malou návštěvou našeho Centra denních služeb ve fotografii, kde tvořili klienti tento týden.

Inspirujeme se.

Navnadili jsme vás a nechcete si nechat ujít informace o Novoročenkách? Sledujte naše aktuality a sociální sítě.

Nebo mi rovnou napište na losova@spolecnostduha.cz, pošlu vám včas o projektu informace.

A teď oslavte tento den návštěvou umění, které je vám milé.

Margita Losová
manažerka pro rozvoj organizace a PR, péče o dárce