Dvě dámy v seniorském věku jsou důležitou součástí projektu Novoročenky pomáhají

Paní Jiřinky mají v galerii projektu krásné obrazy, podívejte se!

 

 

Paní Jiřinky, jak jim s úctou říkáme snad všichni ve Společnosti DUHA, jsou velice milé dámy. Mnoho let jsou součástí Společnosti DUHA a využívají služby Chráněné bydlení a v minulosti Centrum denních služeb (CDS). Vždy byly velice aktivní a v CDS vytvořily za 11 let projektu Novoročenky pomáhají velké množství obrazů. Mnoho novoročenek dárců, kteří se do tohoto charitativního projektu zapojili, se rozlétlo do světa. Byly na nich obrazy i těchto autorek. A Jiřinky tak pomohly také šířit poslání Společnosti DUHA. Paní Jiřinky, děkujeme Vám!!!

 

 

Paní Jiřina Hlavatá a paní Jiřina Zouzová dnes malují pro radost ve svém chráněném bytě. Baví je i jiné činnosti – péče o milovanou želvu, péče o útulný byt i o sebe. Stále jsou elegantní a často i sladěné v oblečení. V chráněném bytě mají adekvátní podporu asistentů. Paní Jiřinky vaří a při naší návštěvě během filmování krátkého videa o Společnosti DUHA upekly s přehledem vynikající jablečný štrúdl.

 

Mají rády i procházky, dnes už kratší. Dobrou zprávou je, že obě dámy mají chuť opět občas zajít do Centra denních služeb a podílet se na společných aktivitách. Můžeme se možná těšit i na jejich další obrazy.

 

Jiřina Zouzová má ve své virtuální galerii doslova sbírku zvířat, vždyť je má ráda. Kromě jediného obrazu s jiným tématem – Maják naděje, který má již svého dárce, firmu Econet Openfunding, s.r.o. Děkujeme!

 

Jste milovníkem zvířat? Proč byste nemohli poslat novoročenku na které je lev, a popřát partnerům nebo přátelům, ať je v dalším roce provází jeho síla a královský klid a nadhled…? Fantazii se meze nekladou.

 

Naši autoři vaši fantazii svými obrazy podporují. A jak rádi říkáme, naše (a vaše) novoročenky jsou rozhodně originální!

 

Obrazy Jiřiny Zouzové si můžete vybrat v její galerii, a jsou zde i větší formáty!

 

Jiřina Hlavatá má v galerii obrazy jen tři. Když najdou své dárce, bude to Jiřinku jistě motivovat, aby namalovala další. Komu se zalíbí její Louka, Kytičky a Vernisáž? Podívejte se na obrazy Jiřiny Hlavaté.

 

Nyní se můžete podívat do virtuální galerie obou dam a skrze jejich obrazy podpořit Společnost DUHA a její poslání. Děkujeme.

 

 Medailonky obou Jiřinek najdete na stránkách Novoročenky pomáhají/autoři.

 

Obrazy všech autorů najdete v přehledném katalogu.

 

Autory můžete poznat také ve videu Zveme vás na návštěvu, které najdete na hlavní straně projektu Novoročenky pomáhají.

 

Některé z autorů poznáte už brzy na výstavě, na kterou vás srdečně zveme.

 

Pojďte se naživo podívat na obrazy našich umělců.

 

Výstava se koná v Novoměstské radnici, Praha 2 ve dnech 25. 10.-29.10. 2023 (Recepční salónky, 1. patro).

Výstava se koná s podporou Městské části Praha 2 a Novoměstské radnice

Vstup volný v čase 10 – 18 hodin

 

SVÝM DAREM V PROJEKTU NOVOROČENKY POMÁHAJÍ PODPOŘÍTE ROZVOJ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB PRO DOSPĚLÉ LIDI S MENTÁLNÍM ZNEVÝHODNĚNÍM.

 

Pomáhat má smysl. Vy a novoročenky ze Společnosti DUHA to dokážete. DĚKUJEME.

 

 

Margita Losová
manažerka rozvoje organizace a PR, péče o dárce

 

[envira-gallery slug=“pani-jirinky-a-novorocenky“]