Kdo jsou autoři obrazů pro projekt Novoročenky pomáhají?

Představujeme vám pana Radima Hostomského

Laskavý, pečlivý, trpělivý…, tak by patrně charakterizovali přátelé nebo asistenti pana Radima. V charitativním projektu za něj mluví především jeho obrazy. A vy máte možnost seznámit se s jeho tvorbou v katalogu projektu Novoročenky pomáhají. Pan Radim je talentovaný malíř, posuďte sami a nezapomeňte se začíst i do jeho medailonku. 

Tady je alespoň pár slov o něm. Pan Radim hledá inspiraci pro svoje malování během procházek. Z obrazů je znát i jeho láska k přírodě a všem barvám ročního cyklu. Krásné je i jeho ztvárnění zvířat. Malování miluje, každému obrazu věnuje mnoho času a péče.

Rád se toulá po Praze, chodí pozorovat památky a někdy se to promítne i do obrazů, např. jeho obraz Prašná brána vzniknul po jedné takové procházce.

Mnoho let pracoval v sociální firmě Duhová prádelna a souběžně využíval službu Centrum denních služeb Společnosti DUHA.

Sám Radim říká: „Malovat jsem se naučil tady.“ A nás těší každý jeho nový obraz. Potěší i vás? Na všechny Radimovy obrazy se podívejte pod jeho medailonkem na webu Novoročenky pomáhají. Pěkně přehledně.

Možná vás odnesou na krásné místo v Praze nebo v malebné krajině. A pokud si počkáte, tak když Radim na chvilku zvedne zrak od malování, věnuje vám svůj kouzelný úsměv.

Obrazy pro projekt Novoročenky pomáhají malují klienti Společnosti DUHA, dospělí lidé s mentálním znevýhodněním v Centrech denních služeb. Letos se jich zapojilo 20. Z jejich obrazu pro vás vytvoříme rádi originální novoročenku.

Jak projekt probíhá najdete zde a do katalogu s obrazy vede cesta tudy. Se vším vám rádi poradíme. A pokud se vám projekt líbí, pošlete tuto informaci spolu s novoročenkou do světa, děkujeme.

SVÝM DAREM V PROJEKTU NOVOROČENKY POMÁHAJÍ  PODPOŘÍTE ROZVOJ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB PRO DOSPĚLÉ LIDI S MENTÁLNÍM ZNEVÝHODNĚNÍM.

Pomáhat má smysl. Vy a novoročenky ze Společnosti DUHA to dokážete. 

Radimovy obrazy a obrazy dalších 19 autorů čekají v katalogu!

 

Margita Losová
manažerka rozvoje organizace a PR, péče o dárce