Tenisky pomáhají DUZE

Léto vybízí k hravosti a my jsme se nechali zlákat. A chceme navnadit i vás. Domluvili jsme se s našimi klienty, že vás požádáme, abyste je vyvezli letos na virtuální dovolenou a zároveň tak pomohli Společnosti DUHA a všem jejím klientům.

Jak to můžete udělat?

Stačí si na našem charitativním e-shopu vybrat a zakoupit pár kouzelných tenisek, které pomalovali svými letními sny dospělí lidé s mentálním znevýhodněním, a odvézt je spolu s vámi kamkoliv budete v létě cestovat. Autoři tenisek „pojedou“ nebo „poletí s vámi“. Když se s teniskami vyfotíte na vašich cestách, nasdílíte fotky na sociální sítě a označíte je #teniskypomahajiduze, a @spolecnostduha, pomůžete nejen financemi, ale stanete se tak ambasadory podpory Společnosti DUHA.

Koho teď právě vyzýváme?

Všechny přátele Společnosti DUHA, jejich přátele a kamarády, zkrátka všechny, kteří mají chuť pomoci a není jim lhostejné, jak se žije v naší společnosti dospělým lidem s mentálním znevýhodněním.

Komu nákupem letních charitativních tenisek pomůžu?

Společnosti DUHA, která poskytuje služby dospělým lidem s mentálním znevýhodněním. Díky tomu žijí co nejsamostatnějším životem a tam, kde je třeba podpory, je právě Společnost DUHA připravena ji poskytnout s respektem k jeho osobnosti! Všechny získané finance věnujeme do rozvoje našich služeb.

Co musím udělat?

Především navštívit rychle e-shop Společnosti DUHA, sekci DUHA limitka. Ano, je to edice limitovaná, originální a napínavá – najdu kouzelný sen na teniskách, které souzní s velikostí mojí nohy? Nebo najdu svoje číslo tenisky a podpořím jakýkoliv letní sen klienta Společnosti DUHA?

Vybírejte, čtěte krásné poetické popisky o teniskách na e-shopu a vyberte si ty svoje. Velikosti od 37 do 42. Kreativita na teniskách je pestrá, každý kousek je originální a jedinečný. Začněte vybírat!

Tenisky jsou ve dvou cenových kategoriích – na pomoc vyšlete 400 nebo 800 Kč. Děkujeme vám!

Ještě váháte?

Seznamte se s autory duhových tenisek. Dana, Daniela, Jana, Katka, Hanka, Michal, Monika, Olga, Petr, Radim a Roman dali do tvorby tenisek hodně radosti a snů.

Přečtěte si, jak se v obou našich Centrech denních služeb – v Nové DUZE a Galerii Duhovka – tvořilo.

„Na jaře přišel od klientů Galerie Duhovka podnět, že by chtěli vytvořit nový výrobek, a tak jsme začali společně vymýšlet, co by na léto přišlo vhod,“ vysvětluje Andrea Filipová, vedoucí CDS a popisuje vznik celého projektu dále.

 „Po několika poradách jsme měli trochu jasno. Klienti chtěli malovat a rádi by malovali na textil, ale malovaných tašek již máme zásobu (mrkněte na e-shop a třeba se nějaká bude hodit k Vašim novým keckám:-)). Tématem by mělo být moře, slunce, dovolená – prostě to, co máme na létu nejradši, a zákazníci by si náš výrobek mohli na dovolenou odvézt,“ dodává Andrea.

Heuréka! „Budeme malovat na plátěné kecky!“ a nápad byl na světě.

Klienti byli nadšení! Malování na tenisky bylo pro ně naprostou novinkou. Čas, než objednané tenisky dorazily, byl vyplněn otázkami typu: „Kdy už konečně budeme malovat na kecky?!“

Zájemci o tvorbu autorských tenisek se dočkali. Všichni teď doufáme, že se vám náš nápad bude líbit a vynesete tenisky ven. Není vůbec důležité, jestli pojedou k moři, za oceán, do hor, či si v nich dojdete večer na sklenku vína na romantickou náplavku. Ať s vámi půjdou kamkoliv, myslete na to, že to nejsou „jen“ tenisky, ale že za každým párem stojí příběh. Jsou to příběhy lidí, kteří mají své sny. Sny, které projektovali do autorských tenisek.

A jaké sny naši klienti mají?

Originální a různorodé, stejně jako jsou právě naše tenisky. Někteří své sny vyjádřili na jednom páru tenisek. Další potřebovali pro množství svých snů párů několik.

Olga Škardová má něžnou duši snílka, který by se nejradši dotýkal hvězd. Pokud se rádi díváte na hvězdnou noční oblohu a sníte třeba o „Malém princi“, pak jsou tyto tenisky malované právě pro vás.

Katka Nedbalová sní o dovolené u moře s rodinou, kterou miluje, a proto vznikly tenisky s názvem Katka a léto u moře.

Hanka Husáková má ráda geometrické vzory. Jste vášnivá matematička, vášnivý matematik? Pak jsou tyto tenisky narýsované přesně pro vás.

I pro milovníky společenských her se tu pár tenisek najde! Kdo by přece na dovolené aspoň jednou nehrál piškvorky?! Teď máte jedinečnou možnost rozehrát hru s Janou Zapletalovou.

Ani na milovníky zvířat jsme nezapomněli! Kdo by neměl rád roztomile nemotorné pandy? Ty pro vás namalovala Monika Krutilová.

Myslíte, že muži nemají něžné duše? Omyl! Michal Rais namaloval krásné tenisky plné květin na sněhu.

Se smyslem pro humor vznikly tenisky od pana Romana Puppa. Nesou název pták Duhák.

A jak jinak ukončit léto než na Zahradní party v teniskách od Jany Zapletalové.

„Malování látkových tenisek bylo pro klienty Nové DUHY novým počinem,“ říká asistentka Veronika Teplíková, která s klienty spolupracuje ve výtvarné dílně. „Malovali na tenisky poprvé a nutno říci, že s velkým nadšením. Kombinovali malbu textilními barvami a fixami.“

Dana Boškovičová vytvořila tenisky s námětem barevné hlíny a z ní rostoucích bílých květů. Dana a sněženky jsou tenisky, které zpestří nejen jarní dny, ale i celé horké léto.

Radim Hostomský se inspiroval stříháním růží v malé zahrádce Nové DUHY. Růže je nutné uvázat, zalévat, ostříhat a pak dát pozor, aby ho nepopíchaly, když je dává do vázy. Preciznost je Radimovi vlastní, proto stonek, listy i okvětní lístky na teniskách vznikaly velmi pomalu a velmi pečlivě. Chcete mít na teniskách kousek duhové zahrádky? Pak jsou tyto tenisky přímo pro vás.

Když potkáte Danielu Kostkovou, jistě na sobě bude mít duhu. Na tričku, na kalhotách, na čepici. Duha je totiž Danielina srdcová záležitost. A jak je z tenisek patrno, Daniela miluje pestré barvy. Chcete udělat sobě nebo svým blízkým krásný den a přinést jim kousek pestré duhy? Pak sáhněte právě po jejích teniskách.

Pravítko, malířská lepící páska a štětec plný barvy. Také barevnější střídmost. A tenistky namalované Petrem Simonem jsou na světě. Není to ale hned, jak by se mohlo zdát. Především květiny mezi geometrií si musí najít své místo. Najdou místo i ve vašem botníku?

Určitě si z naší nabídky vybere každý!

Kromě jedinečného příběhu nesou tenisky punc originality. Můžete si být jisti, že každý kus je jedinečný a nikde nepotkáte stejné. Není to skvělé? Kdo by přeci chtěl spadat do škatulek a zapadnout v davu?

Naši klienti určitě ne, a proto přicházejí se svými sny na trh.

Za inspirativní popisy tenisek a spolupráci na projektu děkuji Andree Filipové a Veronice Teplíkové. Za všechny duhové tenisky našim autorům, kteří se nám svěřili se svými letními sny.

K nákupu tenisek vstupte prosím TUDY.

Přejeme vám pěkné léto v duhových teniskách, které pomáhají.

Děkujeme za poskytnutí krásných tenisek určených k pomalování našimi umělci společnosti Deichmann.

To jsme my, autoři a naše duhové tenisky, pojďte za námi do e-shopu DUHA limitka. Těšíme se na vás!
#teniskypomahajiduze

 

 

Margita Losová
manažerka rozvoje a PR, péče o dárce