Novoročenky pomáhají

Oblíbený charitativní projekt zahájil již 11. ročník

Naše srdcovka je opět tady. Projekt, který tvoříme už mnoho let propojuje virtuálně naše klienty a podporovatele Společnosti DUHA. A všichni pomáhají, což je na projektu to nejkrásnější. Naši klienti rozprostřou na plátna svoje fantazie a stávají se na mnoho hodin usilovné práce autory, umělci, tvůrci. Obrazy, které pod jejich rukama vznikají, se pak díky dárcům a jejich darům proměňují v originální novoročenky. A ty se pak jménem Společnosti DUHA i autora obrazu rozletí do světa. A šíří několik poselství – pomáhat je dobré a možná i trochu návykové. A pomáhat těm, kteří to potřebují, v tomto případě dospělým lidem s mentálním znevýhodněním, je důležité.

Každý dárce si vybere jeden obraz a z něj pro něj vytvoříme novoročenku, která spolu s osobním přáním dárce vhodně doplní obraz namalovaný autorem ze Společnosti DUHA. Obrazy jsme pro vás seřadili v přehledném katalogu na novém webu projektu novorocenky-pomahaji.cz

Vybírat můžete podle výše daru, kterou chcete věnovat, nebo se necháte unášet pestrostí obrazů a prohlédnete si je všechny. Který vás chytí za srdce? Jsme sami zvědaví.

Seznámit se můžete i se všemi autory. Letos jich je 20 a každý má na webu malý medailonek, a vy máte možnost prohlédnout si přehledně díla každého z nich. Mnoho stálých dárců se pravidelně vrací ke svým oblíbeným autorům. Ale takřka každý rok se najde nový klient, který najde odvahu a oddá se radosti tvoření. Samozřejmě, že důležitá je podpora i motivace našimi asistenty, kteří, ostatně jako celá Společnost DUHA, vidí unikátnost v každém z našich klientů a podporují je v jejich tvorbě.

Patronem projektu se v letošním roce stal Milan Cais, vizuální umělec a hudebník.

„Vizuální tvorba je o uvnitřnění. Je to pro mě zvláštní a svým způsobem i posvátný moment, kdy se cítím radostně. Jsou i okamžiky, kdy vnímám až terapeutický efekt. Čas jakoby plyne jinak. Společnost DUHA se pokouší, mimo jiné i díky vizuální tvorbě svých klientů, propojit pomyslným velkým duhovým obloukem vnější a vnitřní světy, a to je mi sympatické.“

Ambasadorkami jsou dlouholeté dárkyně projektu, PaedDr. Pavla Žákovská a Ing. Lenka Včeláková.

„Každý máme nějaké specifické dary a k tomu ještě jeden, který máme úplně všichni – dar darovat. Projekt „Novoročenky pomáhají“ rozdává radost již více než deset let. Propojuje dar klientů DUHY výtvarným způsobem ztvárnit své vidění světa, s darem možnosti pro firmy i jednotlivce přispět a podpořit finančně dobrou věc – fungování této neziskové organizace.“ Pavla Žákovská (PCC koučka, mentorka a lektorka VDS Training & Development)

„Jsou to lidé jako my, a snaží se žít život jako my. Ale potřebují pomoc a DUHA jim pomáhá. Každý z nás se ve svém životě potýká s řadou výzev. To, jak úspěšně je dokážeme zvládat, do značné míry určuje kvalitu našeho života. Lidé, pohybující se okolo Společnosti DUHA, ale i její klienti jsou pro mě, v tomto ohledu, velkou inspirací pro můj vlastní život. Nejen proto jsem ráda, že je můžeme podpořit.“
Ing. Lenka Včeláková, místopředseda představenstva, TRANSPORTSERVIS a.s.

Brzy s oběma ambasadorkami přineseme rozhovor. Dozvíte se, proč přijaly ke své náročné práci ještě úkol šířit dobré jméno projektu a proč mají chuť nadchnout pro projekt další dárce.

Sledujte naše aktuality a sociální sítě. Budeme vás o projektu pravidelně informovat a pochopitelně se dozvíte i výslednou částku, kterou letos projekt získá.

V roce 2022 to bylo krásných 199 000 Kč. Veškeré finance budou použity pro rozvoj služeb Společnosti DUHA, díky kterým žijí naši klienti co nejsamostatnější život.

Nenechte si rozhodně ujít výstavu a návštěvu Centra denních služeb, kde klienti malují. Kdy a kde?

V reálném světě výstavu obrazů, která se koná od 24. do 29. října 2023 v reprezentačních salóncích Novoměstské radnice na Praze 2. Výstava se koná s podporou Městské části Praha 2. Vernisáž bude 24.10.2023 v 18:00 hodin. Těšíme se na vás.

Ve virtuálním světě video návštěvu Jak klienti malují. Video najdete na úvodní stránce projektu až dole… Poznávacím znamením je úsměv jednoho z našich autorů, pana Radima Hostomského. Udělejte si k tomu kávičku, je to na 10‘, ale co je to proti hodinám, které klienti věnovali tvoření.

Moc si přejeme my i klienti, aby projekt našel mnoho dárců, aby se obrazy líbily a aby projekt naplnil svůj nekonečný cíl – podporovat neustále Společnost DUHA, jak říká jedna z našich klientek „aby tady DUHA stále byla“.

Pokud ještě váháte, inspirujte se Referencemi našich dárců a ambasadorek.

Obrazy na vás čekají v katalogu. Vstupte, prosím.

Projekt probíhá od září a končí v polovině prosince, kdy už většina dárců rozesílá svoje novoročenky.

Vše se o projektu dozvíte v sekci Jak na to. Nevíte si rady?  Jsem připravena vám poradit a produkci vaší letošní novoročenky pro vás zajistit.

Těšíme se na všechny dárce a za podporu i šíření projektu děkujeme.

Margita Losová, losova@spolecnostduha.cz, 724 034 356
manažerka rozvoje organizace a PR, péče o dárce
manažerka projektu Novoročenky pomáhají