Milujeme přírodu, a kousek z ní nám přinesl spolek Darwin

Centrum denních služeb Galerie Duhovka navázala krásnou spolupráci s Přírodovědným spolkem Darwin. My i klienti milujeme přírodu a Zoltán Miklós ze spolku Darwin je ten, který nám ji přinesl doslova až do našich rukou a za krk, podívejte se na fotky. Hned první setkání v přírodě a seznámení s drobnými zvířaty se úžasně povedlo a my za něj děkujeme.

Na začátku června jsme se sešli v parku Podviní ve Vysočanech na akci pracovně nazvané „piknik se zvířaty“. Pan Zoltán Miklós, lektor přírodovědných naučných programů, předseda přírodovědného spolku Darwin přivezl do parku různá zvířata a klienti se dozvěděli zajímavosti z jejich života. Všechna zvířata si mohli klienti vzít postupně do rukou, pochovat si je a ptát se na cokoli, co je zajímá.

Seznámili jsme se nejdříve s morčátky, mohli jsme pohladit i samici s jejími mláďaty. Každý klient si tak choval na klíně „svoje“ malé morčátko. Prohlédli jsme si i hada, užovku červenou, která není jedovatá a kdo chtěl, mohl si ji také vzít do ruky. Popisují setkání asistentky, které odvážné klientky zachytily přímo s touto kráskou okem fotoaparátu.

Pak přišla na řadu Agama australská, zvíře, které má rádo slunce a teplo. Proto byla velmi spokojená, když si ji klienti položili na klín a nechali na ni svítit sluníčko.

Posledním účastníkem pikniku byl ježek. Toho mohli klienti nakrmit, téma pikniku bylo tedy naplněno. Ježka afrického Hanka nakrmila pomocí pinzety jeho oblíbenými červíky. Bylo to nádherné dopoledne plné krásných zážitků.

„Piknik se povedl nad očekávání dobře, vyšlo nám krásné počasí a klienti i my jsme byli nadšení. Děkujeme panu Miklósovi za jeho poutavé vyprávění a úžasný přistup k našim klientům,“ uzavírá asistentka Galerie Duhovka Markéta.

A co o sobě říká Přírodovědný spolek Darwin? Jsme spolek nadšených přírodovědců, který se snaží vytáhnout člověka do přírody a přitáhnout přírodu k člověku.

A my jen potvrzujeme, že se jim to u nás podařilo skvěle. Máte-li zájem o přírodu, mrkněte na jejich web a vyjděte s nimi do přírody.

Margita Losová
manažerka pro rozvoj organizace a PR a péče o dárce
ve spolupráci s týmem asistentek CDS Galerie Duhovka