Jaro nám nalilo energii do žil

Klienti z Centra denních služeb vyrážejí na výstavy, na výlety do přírody, upravují předzahrádku na Černém Mostě a v dílně Pekárna se chystají na Velikonoce a pečou velikonoční beránky.

Na výstavu do Pragovka Gallery si vyšli klienti a asistenti z obou Center denních služeb (CDS).

A jak se jim to líbilo? S klienty Centra denních služeb Nová DUHA a Galerie DUHOVKA jsme navštívili Pragovku Gallery, která se zaměřuje zejména na současné české umění. A naši klienti mají o umění zájem. Hledají inspiraci i pro vlastní tvorbu. Nad některými expozicemi probíhala velmi živá diskuse nad tím, co dané dílo představuje.

Klienti se seznámili se třemi umělkyněmi, každé patří samostatný výstavní prostor. V každé z místností některý objekt vzbudil velkou pozornost našich klientů. Na výstavě Michaely Spružinové to byly objekty umístěné ve skleněných mísách, na výstavě Karímy Al – Mukhtarové to byl dřevěný velbloud se svým objemným nákladem a u výstavy Tiny Hrevušové největší pozornost patřila vchodu střeženému dvěma embryi.

O zážitcích z výstavy se ještě debatovalo nad kávičkou a zákusky. Někteří klienti se potkali po delším čase, a tak se nakonec povídalo nejen o umění. Společný den jsme si užili.

 

Ve Společnosti DUHA vyhlížíme a vítáme jaro!

Někdo prací na mini zahrádce před Centrem denních služeb a někdo vyráží na výlet. Jak vítáte jaro vy?
Klienti Centra denních služeb na Černém Mostě si užili výlet do přírodní rezervace Divoká Šárka. Na pravidelné ranní porady mohou klienti přinášet své nápady a přání. Zdeněk rád cestuje po Praze a navštěvuje místa, kde je krásná příroda. S nápadem navštívit Divokou Šárku přišel právě on a z fotek je jasné, že si to všichni užili.

 

V dílně Pekárna to teď voní více než obvykle.

Probíhá zde nácvik pečení velikonočních beránků. A daří se. Pod vedením Pavly Střížové klienti obstarají nákupy surovin, hnětou těsto, pečou, cukrují, zdobí a těší se, až pohostí návštěvy. Práce jim jde pěkně od ruky.

Pěkně nám to jaro začalo. Ať se daří hezky jarně i vám, přejí vám to všichni ze Společnosti DUHA.