Jak se mají v Podpoře samostatného bydlení – vol 1

Setkání klientů s asistenty v předvánočním čase je již naší tradicí

 

Každý rok pořádá služba Podpora samostatného bydlení společné setkání, které je velkou událostí nejen pro klienty, ale i zaměstnance, protože se můžeme lépe poznat a sdílet spolu úspěchy uplynulého roku. Přestože hlavním cílem celého setkání je poskytnout našim klientům prostor pro zhodnocení služby, snažíme se setkání pojmout méně formálně, přichystat něco k zakousnutí a aktivity, které nám zpříjemní společně strávený čas.

V loňském roce jsme dostali nápad, že klienty pohostíme pizzou a zřejmě jsme se jim trefili do noty, protože letos jsem absolvovala několik telefonátů s dotazy právě na tuto italskou delikatesu. Při představě pizzy by nejspíš nikdo neočekával potíže s přepravou. Už jste ale někdy nesli osm půl metrových a bohatě obložených kol navrstvených v krabicích, přes které ani nevidíte, ani nejste viděni? Naštěstí mi na pomoc přispěchala sociální pracovnice Helena a po nějakých logistických formacích se nám podařilo dostat všechny pizzy do výtahu. Pak už jsme jen čekali na příchod našich hostů.

Po krátkých formalitách jsem předala slovo asistentce Kristýně, která pro nás připravila komunikační karty, díky nimž jsme se dozvěděli, jaké máme společné záliby. Do služby přicházejí během roku nové klientky a noví klienti, kteří touto cestou mohou poznat ostatní uživatele i pracovníky. Jak jsem avizovala již v úvodním odstavci, cílem setkání je zhodnotit uplynulý rok. Letos jsme si pro klienty připravili speciální dotazníky, v nichž pomocí různých smajlíků mohli ohodnotit službu, písemně se vyjádřit k tomu, v čem je služba dobrá a na čem by naopak potřebovala zapracovat. Zakládáme si na přátelském a otevřeném pracovním prostředí, připomínky od našich uživatelů proto považujeme za důležitou součást profesního rozvoje.

O tom, že atmosféra byla skutečně milá svědčí snad i fotografie, které si můžete prohlédnout níže. My se těšíme na další společně strávené chvíle a vám přejeme mnoho zdaru a klidný advent!

 

Mgr. Markéta Pelzová
vedoucí služby Podpora samostatného bydlení

 

Můžete se těšit na pravidelné zprávy a pohledy do našich služeb, které pro vás budou psát kolegové z vedení Společnosti DUHA. Pracovní název této série je Jak se mají… Čím aktuálně žijeme, co nás trápí, co nás těší, jaká témata hýbou celou DUHOU? To vše hledejte v článcích JAK SE MAJÍ! Dnes jsme odstartovali PSB – Jak se mají v Podpoře samostatného bydlení – vol 1.

 

Fotografie ze setkání rádi sdílíme.