Události - 12. 1. 2024

Jak se mají v Chráněném bydlení – vol 1

Všechny Události

Malé ohlédnutí za naším setkáním

 

Jako každý rok se i letos sešli klienti služby Chráněné bydlení v sídle Společnosti DUHA na předvánočním setkání klientů a zaměstnanců. Proč je důležité sdílení a setkávání s klienty, jak nás obzvláště v čase vánočním obohacuje, pro vás sepsala vedoucí služby Chráněné bydlení Kateřina Rozkopalová.

 

 

Setkání proběhlo 7. prosince 2023 v odpoledním čase, v atmosféře, která už byla plná vánoční atmosféry a těšení se na svátky. V Chráněném bydlení je to stejné jako v běžné domácnosti – zdobí se, peče se, plánuje se slavnostní večer. Na našem programu předvánočního setkání kromě povídání o přípravě na svátky především seznámení se všech, kteří jsou ve službě noví. Seznámili se noví klienti s našimi dlouholetými klienty a představila se i nová kolegyně na pozici sociální pracovnice/metodička.

 

 

Toto setkání je jedním zmála, kdy se klienti a pracovníci mohou společně potkat a strávit spolu pár příjemných chvil. Mohou si zde popovídat o tom, jak se mají, co by potřebovali ve službě nového. Jiná setkání služba neorganizuje, podporujeme klienty vtom, aby si schůzky sdalšími lidmi domlouvali neoficiální, vlastní cestou. 

 

 

Sdílíme svá důležitá přání, postřehy i potřeby ke službě Chráněné bydlení. Je to v bezpečné atmosféře, která je všem příjemná.

 

 

Pověděli jsme si, jak se ve službě máme, co bychom potřebovali nového, co chceme změnit a co nechat při starém. Pouštěli jsme si nové video o DUZE, které vzniklo v roce 2023, medailonek o všech třech službách. Všichni video obdivovali, moc se povedlo. Probrali jsme také přicházející Vánoce, oslavy vítání nového roku, kdo už má nakoupené dárky, upečené cukroví apod.

 

 

Během setkání se na dálku připojila ředitelka Michaela Chromá, aby si s klienty řekla pár slov a pozdravila je. Setkání se nemohla zúčastnit z důvodu nemoci.

 

„Velmi mě mrzí, že jsem se s Vámi nemohla potkat a každého z Vás osobně pozdravit. Vidím tady i několik nových tváří a budu ráda, když se naskytne příležitost a osobně se potkáme. Vážíme si názoru každého z Vás, na společném setkání máte příležitost si popovídat, zavzpomínat na uplynulý rok a budeme rádi, když nám řeknete, co můžeme změnit a zlepšit. Tak Vám všem přeji krásné a klidné Vánoce a mějte hlavně hodně zdraví v novém roce.“

 

 

S PSB se inspirujeme nejen v oblasti odborné, ale občas probereme i oblast cateringu.

 

Se souhlasem kolegů z Podpory samostatného bydlení jsme se nechali inspirovat a jako občerstvení jsme nachystali pizzu. To mělo obrovský úspěch u všech. Navařeno jsme měli velmi rychle, objednat a posléze jen vyhodit prázdné krabice byl vrchol našeho kuchařského umění.

 

Poté jsme na chvíli zpomalili a vydechli u poslechu a zpěvu vánočních koled za doprovodu bubínku, který si přinesl klient, který zároveň navštěvuje Centrum denních služeb.

 

Ve večerních hodinách jsme se rozloučili, popřáli si pohodový Advent a Vánoce a slíbili si, že se zase společně za rok setkáme.

 

Bc. Kateřina Rozkopalová
vedoucí Chráněného bydlení

 

 

Můžete se těšit na pravidelné zprávy a pohledy do našich služeb, které pro vás budou psát kolegové z vedení Společnosti DUHA. Pracovní název této série je Jak se mají… Čím aktuálně žijeme, co nás trápí, co nás těší, jaká témata hýbou celou DUHOU? To vše hledejte v článcích JAK SE MAJÍ!

 

Dnes jsme pokračovali ještě ve vánočně laděném CHB – Jak se mají v Chráněném bydlení – vol 1.

 

Fotografie ze setkání sdílíme.

 

Všechny Události