DUHA oslavila 30 let!

Společnost DUHA oslavila své třicátiny ve Studiu PRÁM ve společnosti klientů, zaměstnanců, dárců a svých přátel. Děkujeme všem, kteří tuto událost s námi přišli sdílet nebo byli alespoň „v myšlenkách“ s námi.

Celý slavnostní den byl plný překvapení, radosti, milých setkání. Samozřejmě jako na každé pořádné oslavě nechyběly dorty, které upekli a nazdobili klienti společně s asistenty našeho Centra denních služeb. Programem první části oslavy nás provedla koordinátorka služby Chráněné bydlení Hanka Probstová, která se pro toto odpoledne proměnila ve skvělou moderátorku. Klienti měli možnost užít si hudbu k tanci i poslechu od kapely CAROLINE BAND.

Užili jsme si báječnou atmosféru, rekapitulovali jsme důležité milníky našeho fungování, loučili se s dosavadní ředitelkou Evou Brožovou a vítali nově nastupující Michaelu Chromou.

Ve druhé části programu, na které se sešli zaměstnanci, dárci, dlouhodobí podporovatelé a přátelé Společnosti DUHA,  jsme pokračovali v zamyšlení, jakých bylo 30 let ve vývoji Společnosti DUHA, ale podívali jsme se i na současnost.

Zástupci všech služeb Společnosti DUHA měli možnost představit, jak dnes funguje spolupráce asistentů s klienty a naše báječná a pohotová moderátorka druhé části programu, Natálie Debnárová jim položila i pár otázek „na tělo“, abychom veřejnosti bez příkras představili naši práci.

Minulost Společnosti DUHA přiblížil výběr panelů z výstavního projektu Odyssea, který byl vystaven v Senátu ČR v roce 2003 a také velké množství vystavených fotografií ze života našich klientů. Návštěvníci měli možnost vidět i mnoho video prezentací, které DUHU neformálně představily.

Za nádherné hudební vystoupení vřele děkujeme Tereze Černochové, Marii Bikárové a Karlovi Heřmánkovi z Divadla Bez zábradlí a rovněž i mužské vokální skupině VOSK.

Díky samozřejmě nemohou chybět Margitě Losové, která úzce spolupracovala a podílela se na přípravě Oslavy 30 let Společnosti DUHA a nyní se věnuje projektu  Novoročenky, které pomáhají.  Hosté si mohli v prostorách Studia Prám prohlédnout obrazy, které namalovali naši klienti, a první dárci projektu si zde ve slavnostní atmosféře obrazy a vytištěná PF23 převzali.

Večerem znělo mnoho poděkování, některá z videozáznamu. Brzy je zveřejníme, protože v nich zazněla krásná slova o práci, kterou dělá DUHA pro společnost již 30 let a odcházející ředitelka Eva Brožová plných 25 let.

Během večera byla pokřtěna publikace Eldorádo 30 let putování ke svobodnému životu (autorky Eva Brožová, Margita Losová), která mapuje historii i současnost Společnosti DUHA a Duhové prádelny.

Vřelé poděkování patří rovněž všem, kteří se na přípravách a pomoci s realizací celého večera podíleli. Srdečně děkujeme.

A Vy, kteří jste s námi nemohli být, si vychutnejte atmosféru alespoň ve fotogalerii.

Dopolední oslava klientů a zaměstnanců se nesla ve skvělé a veselé atmosféře.

 

Večer oslava pokračovala setkáním s dárci a přáteli Společnosti DUHA.