BAZAAREK a Společnost DUHA slaví krásných 5 let spolupráce

Psal se květen roku 2019, kdy se poprvé spojily síly stylistky Ireny Vokrojové (Outfitmania) a Společnosti DUHA, aby vznikla spolupráce, která se z původní komorní akce vyšplhala na událost, na kterou se těší desítky žen a pátým rokem i my ve Společnosti DUHA. Bazaarek zkrátka dělá radost trojitou. Jak těm, co zde své oblečení prodávají, těm, kteří si zde nakoupí, tak i klientům Společnosti DUHA, na které pravidelně přispívají jak nakupující, tak i prodávající v bazaru, který DUZE přinesl už přes 76 000 Kč. A stále nekončíme. Další termín bazárku je již 22. dubna ve Vinotéce u Zvoničky v Kolovratech.

Jako by to bylo včera, když nám Irena v květnu roku 2019 oznámila, že první výdělek pro Společnost DUHA je krásných 7550 Kč. Příběh Bazaarku je však mnohem delší. „Historie Bazaarku se datuje od roku 2015. Jeho hlavní myšlenkou bylo napomoci uvést znovu do oběhu nadčasové kousky, které jejich majitelky nevyužívají. Dnes je téma re-use ve společnosti běžné, ale před 8 lety tomu tak rozhodně nebylo. Od začátku jsem zamýšlela výtěžek věnovat na „správnou věc“, jen chvíli trvalo ji najít,“ přibližuje začátky stylistka a organizátorka akce.

Bazaarek si postupně vybudoval pověst akce, na které zkrátka nemůžete chybět, a tak se každý rok ideálně dvakrát (až na drobnou pauzu v době kovidu) setkávají ženy, které se chtějí svého oblečení zbavit i ty, které zase nové kousky do svého šatníku hledají, to vše za doprovodu rad i pomoci samotné organizátorky a jejích dobrovolníků. Jak už zde bylo zmíněno, v roce 2019 Irena oslovila Společnost DUHA s tím, že by klienty Společnosti DUHA částí výdělku ráda podpořila. „Osobně si myslím, že každý z nás by měl část své životní energie věnovat nezištné podpoře. Já se snažím svou prací klientům pomáhat nalézat osobitý styl, který je činní silnějšími a spokojenějšími. To myslím, že máme se Společností DUHA podobné. I proto mi naše spojení připadá přirozené,“ říká Irena Vokrojová. „A také mám pocit, že podporovat děti nebo zvířátka je určitě líbivější a chytlavější. Podobně jako styling štíhlých modelek do časopisů. Ale mně baví reálné ženy, kterým se pod mými rukami mění osudy. A právě proto jsem si vybrala DUHU, která si stejně jako já vytyčila méně sexy, ale o to pro život zásadnější cestu,“ vysvětluje své rozhodnutí propojit tyto dva na první pohled odlišné projekty.

Irena Vokrojová, Outfitmania, organizátorka Bazaarku a členka správní rady Společnosti DUHA

Na otázku, co osobně organizátorce akce tato už pět let trvající spolupráce dala, odpovídá výstižně. „DUHA a její klienti mi otevřeli oči. Do té doby jsem byla v oblasti sociálních služeb nepopsaná kniha. Mám obrovský respekt ke všem, kteří zde pracují a DUHU podporují.“ A my můžeme s hrdostí oznámit, že naše společné cesty Bazaarku a DUHY pokračují a společně se potkáme s naším stánkem i paní ředitelkou Michaelou Chromou na další akci, která se koná již 22.dubna od 10.00 do 16.00 ve Vinotéce u Zvoničky v Kolovratech. A doufáme, že se nám tentokrát podaří zaokrouhlit dosavadní vybranou částku na krásných 100 tisíc korun! Těšíme se na vás a jak už dobře víte, bez vás (a bez tebe Ireno obzvlášť) by to nešlo!

Natálie Debnárová
sociální sítě a PR, ambasador Společnosti DUHA

NENECHTE SI UJÍT BAZAAREK 22. dubna 2023, 10.00 až 16.00
Vinotéka u Zvoničky v Kolovratech