Víno pro DUHU se vydařilo

Děkujeme všem, kteří podpořili 14. ročník, máme velkou radost z výsledku.

 

Benefiční večer Víno pro DUHU patří neodmyslitelně ke Společnosti DUHA. První ročník se konal v roce 2009 a u jeho startu byla Eva Brožová, tehdejší ředitelka Společnosti DUHA a její přátelé z kavárny Kaaba, kteří Společnosti DUHA a její akci nabídli svůj prostor pro benefiční večer. A tak tomu bylo i letos, kdy jsme se po třech letech, kdy bylo obtížné pořádat společenské akce, vrátili konečně opět do kavárny Kaaba. V pátek 24. listopadu 2023 se sešli přátelé Společnosti DUHA, aby podpořili dobrou věc. A to se společně podařilo! Děkujeme.

Cíl benefičního večera představila zaplněné Kaabě Michaela Chromá ředitelka Společnosti DUHA (od ledna 2022). Vždyť o to se tu každý rok jedná, na co důležitého využijeme získané finance: „Tento rok se Centrem denních služeb hodně zabýváme, a to z toho důvodu, že bychom je chtěli přizpůsobit aktuálním potřebám klientů. Plánujeme postupnou modernizaci Centra denních služeb a jeho prostor v rámci níž budeme vybavovat relaxační koutek pro naše klienty, kteří jsou starší nebo mají zhoršený zdravotní stav a potřebují si během dne odpočinout.  Pro další klienty to může být místo, kde s asistenty v soukromí proberou určitá témata. Zakoupíme například křesla, paraván a difuzér pro aromaterapii pro chvíle zklidnění. V další fázi rozvoje bychom rádi zakoupili pomůcky pro aktivizaci, udržení jemné motoriky, IT prostředky klávesnici a myš pro seniory, hmatové hry a další vybavení pro aromaterapii,“ sdělila Michaela Chromá.

Vína pro tento večer věnovalo 24 vinařsví, která se takto rozhodla podpořit dospělé lidi s mentálním znevýhodněním v Centru denních služeb Společnosti DUHA.

Po čtrnácté víno pomohlo DUZE.  A podpořilo dobrou věc. My se pomalu můžeme pustit do plánování a shánění vybavení relaxačního koutu (fotografie časem s radostí nasdílíme).

Na prodej bylo víno i výrobky s vánoční tématikou z Centra denních služeb (CDS). Dohromady jsme získali pro náš cíl 104 389 Kč.  

Krásné výsledky večera by ovšem nebyly bez dobrých lidí, kteří nakupovali i těch, kteří celou akci připravili, podpořili všemi možnými způsoby. Proto jim všem patří poděkování níže. Děkuji, že si jej přečtete.

PODĚKOVÁNÍ všem VINAŘŮM, kteří věnovali vína – dovezli je na do „našeho sklípku“, telefonovali, mailovali, zkrátka mysleli na nás a plnili domluvené termíny.

PODĚKOVÁNÍ všem NÁVŠTĚVNÍKŮM, kteří nakupovali, bavili se a vytvořili skvělou atmosféru.

PODĚKOVÁNÍ CELÉ KAABĚ a jejímu týmu – připravili nám a propůjčili kavárnu, obsluhovali s dobrou náladou a nakupovali výrobky i vínečka.

PODĚKOVÁNÍ CELÉMU TÝMU Společnosti DUHA, který – svážel vína, stěhoval vína, připravoval a prodával výrobky, tisknul vinný lístek, vystavoval lahvinky do polic i lednice …to se zkrátka nedá vyjmenovat, kolik jsme toho pro akci udělali. Děkuji všem!

PODĚKOVÁNÍ dobrovolnicím Natálii, Katce a Janě, které už 14 let vína nabízejí s úsměvem a umí vám poradit s jejich výběrem.

PODĚKOVÁNÍ Alex ze skupiny 20 Minutes a Elis Ochmanové, umělkyním, které večer doslova rozsvítily i Elišce Bejčkové, která je nazvučila.

PODĚKOVÁNÍ ASISTENTŮM I KLIENTŮM Společnosti DUHA, kteří – pekli společně výborné tyčinky, dělali visačky na lahve, vyráběli výrobky a balili dárky…

PODĚKOVÁNÍ dětem s krásnými jmény i úsměvem –  Andělce, Evelínce a Sašovi – které se rozeběhly po Kaabě a prodaly rekordní množství výrobků klientů CDS (mezi jiným limitovaný výrobek Světlo pro DUHU pomáhá, o tom brzy v dalším článku). Nikdo našim dětem neodolal.

Jak to v Kaabě vypadalo? To zaznamenal Radomír Mervart, taktéž mu velice děkujeme za trvalou památku na tento večer. Podívejte se, že si umíme pomáhání vychutnat…ve fotogalerii.

Naši milí vinaři, kteří Společnosti DUHA letos pomohli. Seznamte se s nimi:
ČZU Vinařské středisko Mělník-Chloumek, Vinařství Dva duby, Vinařství Fabig s.r.o., Rodinné vinařství Filiberk, Vinařství Hrabkovský Pavel-Velké Žernoseky, Rodinné vinařství Hrdina & dcera s.r.o., Vinařství Kraus-Mělnické vinařství, Víno z Kobylí (PATRIA Kobylí), Vinařství KOSÍK, Vinné sklepy Kutná Hora, s.r.o., Rodinné vinařství Mikulenkovi-Velké Žernoseky, MILAN NESTAREC s.r.o., Vinařství Poppovi s.r.o., Salabka vinařství, Vinařství Jaroslav Springer, Vinařství Martin Šebesta, Šlechtická stanice vinařská Velké Pavlovice, a.s., Vinařství Tesařík, Vinařství Thaya, Vinařství Válka, Vinařství Zilvar, ZNOVÍN ZNOJMO, a.s., Vinařství Želivka,  Vinotéka Karlín, Jiří Fajtl

Děkujeme všem. Za celou Společnost DUHA Margita Losová, ráda jsem Vás na Víně pro DUHU opět viděla.