Jak jsme se měli v DUZE celých 30 let?

Dozvíte se v publikaci Eldorádo 30 let putování ke svobodnému životu.

 Co pro klienty a zaměstnance znamená DUHA? 10 let sociální firmy Duhová prádelna a
25 let Evy Brožové v roli ředitelky a mnohem víc najdete v nové publikaci.

 Rok 2022 byl ve znamení výročí 30 let od založení Společnosti DUHA. Krásné číslo, které přímo vybízí k zamyšlení a rekapitulaci, jaké to vlastně byly roky. A tak jsme shrnuli těch náročných i krásných 30 let do jedné útlé publikace, kterou si právě teď můžete stáhnout.

Vydali jsme publikaci Eldorádo 30 let putování ke svobodnému životu.

Věříme, že když jste doputovali až na tuto aktualitu, je Společnost DUHA z nějakého důvodu ve vašem „hledáčku“ – a máme z toho velkou radost. Ano, přiznáváme, že se chceme „pochlubit“, chceme ukázat, jak je důležitá existence organizací jako Společnost DUHA, které podporují dospělé lidi s mentálním znevýhodněním a umožňují jim žít co nejběžnějším životem, s respektem a podporou, která je nastavená podle potřeb konkrétního klienta. A Společnost DUHA tento úkol plní již 30 let a stala se respektovanou organizací.

Proč byste si měli přečíst tuto útlou publikaci?

Dozvíte se na příběhu klientky Zuzky, která je v DUZE celých 30 let, jak konkrétně jí podpořila Společnost DUHA, aby žila život podle vlastních představ.

Eva Brožová si povídala se Zuzkou, která je v DUZE celých 30 let

Další Zuzka, která pracuje v naší sociální firmě Duhová prádelna už 10 let, tedy od jejího založení, potvrzuje na svém příběhu, jak nesmírně je důležitá existence sociálních podniků, které zaměstnávají lidi se znevýhodněním. Díky ochotě uzpůsobit pracovní podmínky lidem se znevýhodněním dáváme jejich životu řád a smysl i radost z odvedené práce. Dozvíte se i to, jaké je to založit sociální firmu – jednoduché to není, ale stojí to za to.

Zuzka z Duhové prádelny

Kapitola o historii Společnosti DUHA zde nemůže chybět. Navazuje na publikaci Eldorádo 25 let putování za vysněnými cíli (Eldorádo 1). Detailněji popisuje posledních 5 let v životě DUHY.

Společnost DUHA tvoří nejen klienti, ale i zaměstnanci. Ti jsou její nesmírně důležitou složkou. A právě oni poskládali Příběh DUHY. Co pro ně DUHA znamená? Dočtete se v Eldorádu 2.

Celá Společnost DUHA – klienti a zaměstnanci

V čele Společnosti DUHA stála celých 25 let ředitelka Eva Brožová. Jaký byl její život v DUZE a s DUHOU? V otevřeném rozhovoru tyto roky rekapituluje. Zároveň se na ně dívá s vědomím, že odevzdává „svojí“ DUHU nové ředitelce, Michaele Chromé, od ledna 2023.

30 otázek pro Evu Brožovou a 30 odpovědí najdete v úplném závěru publikace Eldoráda 2.

Eva Brožová vedla Společnost DUHA 25 let

Něco končí – a my jsme rádi, že jsme mohli touto publikací poděkovat klientům Společnosti DUHA i jejím zaměstnancům, zaměstnancům Duhové prádelny a ředitelce Evě Brožové, která významnou část života Společnosti DUHA udávala její směr.

A něco nového začíná – a tak se těšíme na nové příběhy DUHY, už je začínáme psát…

Děkujeme všem čtenářům, že si našli čas na četbu…

Děkuje Společnost DUHA z.ú., Duhová prádelna a autorky – PaedDr. Eva Brožová a Mgr. Margita Losová.

Zaujalo vás Eldorádo 2? Chcete vědět více? Přečtěte si i publikaci Eldorádo 25 let putování za vysněnými cíli. Poznáte naši historii a všechny služby Společnosti DUHA v příbězích našich klientů.

Obě publikace najdete ke stažení zde. Čtěte a sdílejte… Děkujeme.