Děkujeme poutníkům!

Pěšky přes Balkán na Athos – podruhé pro DUHU! je dárcovská výzva Davida, Filipa a Matěje, kteří tak navázali na tu loňskou Pěšky do Budapešti pro DUHU. Byl to vloni obdivuhodný počin i skvělý výkon, a to jak sportovní, tak co do podpory DUHY.

Letošní „pokračování“ zahájili mladí poutníci úderem prázdnin v Budapešti, a my napříč DUHOU sledovali jejich kroky. Z Budapešti přes Maďarsko, Rumunsko, Banát s českými vesnicemi, až do Bulharska. Ujeli – i kvůli omezením Srbska, které museli objet – kolem 290 km na kole – a ušli přes 550 km. Je to obdivuhodný výkon v každé době, v této obzvláště. V Sofii putování Matěje, Filipa a Davida i kvůli restrikcím Řecka letos skončilo, lépe řečeno bylo přerušeno. Už teď i těch pár fotek a útržků z cesty nasvědčuje, že byla nezapomenutelná, a my se těšíme na vyprávění Filipa, Matěje a Davida i na pokračování příště…

Děkujeme za další skvělý výkon a velkou podporu poutníků (završenou příspěvkem 1200 Kč za prodaná kola!) i všech, kdo je sledovali s námi na našich stránkách, sociálních sítích nebo přímo na instagramovém účtu @vej_let, výzvu sdíleli nebo na ni přímo přispěli.

Taková podpora totiž nejen, že nabíjí, ale i ji potřebujeme – i díky tak skvělým počinům a dárcům může být život v DUZE tak pestrý, jak dokládá i naše výroční zpráva za 2019.

Buďte i nadále s námi!