ČR Region – reportáž o Novoročenkách

Dnes bylo v Centru denních služeb Galerie DUHOVKA během dopoledního Klubu malování pod vedením arteterapeutky Veroniky Lejcarové rušno. Přišla redaktorka Českého rozhlasu Region Jolana Nováková, aby natočila krátkou reportáž o Novoročenkách, které pomáhají. Tvořilo se, povídalo, přijel až z Olomouce i jeden z věřných podporovatelů projektu Jiří Šafránek převzít obraz, který každoročně vybírá s přáteli – kolegy, pro nás pracovně „Informatici Olomouckého kraje“. Tentokrát si odvezl „Ten je krásnej č. 2“ od Pavla Bláhy. Děkujeme za mnoholetou podporu, Moc si jí vážíme a srdečně zdravíme do Olomouce!

Obraz s certifikátem předala malířka Olga Škardová, která si jen krátce „odskočila“ od rozmalované Mandaly. Malovaly i Kateřina Nedbalová, tentokrát podle vzoru – obrazu od Josefa Lady, paní Hana a paní Soňa malovaly také Mandaly, přidala se i malířka Zuzana Ságlová, která dokončovala společné dílo rozmalované s malíři Richardem Kučerou, Janou Zapletalovou a Olgou Škardovou.
S citlivým vedením zkušené arteterapeutky Veroniky Lejcarové vznikají pod rukama našich malířů opravdu krásné obrazy. Redaktorka Jolana Nováková opět se zájmem a trpělivě naslouchala a my všichni se už těšíme na nedělní vysílání Českého rozhlasu Region v 7 hodin ráno, kdy si tříminutovou reportáž s velkou chutí vyslechneme. Vážíme si zájmu o Novoročenky i ostatní dění v DUZE i profesionality, která nás zbavila trémy (alespoň některé) a obav o výsledek (všechny). Děkujeme!

Reportáž se bude vysílat pravděpodobně v neděli 7. listopadu 2021 ráno v 7.10 v Českém rozhlase Region Praha a Středočeský kraj, tedy nejblíže na frekvenci 100,7 FM – Cukrák.

Nebo můžete sledovat živě na internetu zde, nahoře klik na modro-bílé tlačítko play.

Reportáž, článek a fotogalerie se po odvysílání (pravděpodobně v pondělí 8. listopadu) objeví na webu region.rozhlas.cz.